Скопје се збогува од Аки Рахимовски

Во Скопје денеска беше организирано испраќање на легендарниот фронтмен на групата „Парни ваљак" и најдобриот рок-вокалист во поширокиот регион - Аки Рахимовски. На градскиот плоштад е отворена книга на жалост и се слушаат неговите песни. Последното збогување со Аки Рахимовски го организира Радио бубамара со поддршка КЛС саунд и Град Скопје.

 
Среда, Јануари 26, 2022 - 17:51

Фотогалерија

17 Декември 2021 - 14:16

Со транспарентот „Декриминализација, кога?“ сексуалните работници денеска на улицата Македонија во Скопје го...

30 Ноември 2021 - 19:46

Попладнево центарот на Скопје беше блокиран поради дојава за бомба во...

23 Ноември 2021 - 08:55

Сочувство пристигнува од секаде за огромната...

19 Ноември 2021 - 15:42

Претседателите Стево Пендаровски и Анджеј Дуда денеска положија венци на гробот на Гоце Делчев, во црквата Св....

14 Ноември 2021 - 22:18

По учеството на Европското првенство, македонските фудбалери ѝ приредија нова радост на македонската јавност. Со...

13 Ноември 2021 - 19:37

Пред точно 77 години, на 13 ноември 1944, Скопје ја дочека слободата. Борците од 42. и 50. Народноослободителна...

08 Ноември 2021 - 20:31

За голем дел скопјани, па и други, деновиве се чини сите патишта, и возачки и пешачки, водат кон новиот трговски...

31 Октомври 2021 - 23:07

Според првичните резултати и од партиските штабови, на локалните избори во многу места води опозициската ВМРО-...

29 Октомври 2021 - 13:04

Од денеска вратите на Ист гејт мол се отворени за сите посетители од земјава и блискиот регион. Еве како...

09 Септември 2021 - 15:34

Четиринаесет загинати е црниот биланс на страотниот пожар што ја зафати синоќа модуларната болница во Тетово....

09 Септември 2021 - 11:21

На нешто повеќе од еден месец пред локалните избори во Скопје се копа, прекопува, се ставаат нови инсталации, се...

08 Септември 2021 - 22:48

На свеченоста по повод 30 годишнината денеска пред Собранието дефилираа претставниците на сите етнички заедници...