Преубави кинески чирлидерки ги „деконцентрираа“ кошаркарите во Куншан!

Македонските кошаркарски репрезентативци предводени од помошник-селекторот Марјан Србиновски брзо ќе го заборават настапот на турнирот во далечниот кинески град Куншан каде што беа последни во конкуренција на Кина, Црна Гора и Исланд, но една од работите што дефинитивно подолг период ќе ја паметат е танцот на прекрасните кинески чирлидерки.

Оскудно облечените девојки ги забавуваа присусните во салата на секој од натпреварите, а на нивниот сексапил не останаа имуни ниту репрезентативците на четирите земји-учеснички, кои на секој од тајмаутите фрлаа по некој поглед кон овие убавици.

 
Понеделник, Јули 22, 2013 - 18:59

Спорт фото

17 Јуни 2015 - 17:18

Спонзор на Ракометниот камп Кирил Лазаров 7 стана компанијата Евроинс осигурување која обезбедува осигурување за...

26 Јули 2013 - 00:29

И покрај забраната за гостување, сплитска „Торцида“ уште еднаш потврди дека е една од најверните групи на светот...

23 Јули 2013 - 23:29

Македонската фудбалска гордост Вардар имаше голема желба барем во реваншот да остане непоразен, но неуспеа во...

12 Јули 2013 - 12:03

Американското списание ЕСПН разголе дваесетина спортисти за своето најново издание под мотото „телата кои сите...

03 Јуни 2013 - 00:25

По тригодишна доминација на Металург, македонскиот ракомет доби нов владетел - Вардар про. Тешко е со зборови да...

02 Јуни 2013 - 20:26

Вардар ја потврди доминацијата во македонскиот фудбал, втора година по ред е шампион. Титулата ја завери со стил...

02 Јуни 2013 - 18:12

Ветераните на Манчестер јунајтед и на Реал Мадрид им приредија вистинско уживање попладнево на присутните на...

31 Мај 2013 - 13:14

Фудбалските репрезентативци на Англија задутре, на легендарната „Маракана“ во Рио де Жанеиро ќе одиграат...