Пожар во Инспекторат за животна средина

Пожарот што избувна утрово во зградата кај што се сместени и Секретаријатот за европски прашања и агенцијата МИА, го зафати Инспекторатот за животна средина, но за среќа нема повредени лица. Еден од пожарникарите вдишал чад, но е во стабилна состојба. Пожарот, според првичните информации избувнал заради дотраеност на електричната инсталација и ја уништил архивата на Инспекторатот, а при гасењето од водата се уништени и дел од компјутерите и инвентарот во канцелариите на инспекторите.

Фото: Роберт Атанасовски

 
Среда, Септември 9, 2020 - 12:32

Фотогалерија

20 Септември 2020 - 23:48

Во регионот на Осоговието на осум километри северозападно од Кратово се наоѓа една од најубавите природни...

06 Септември 2020 - 14:59

Фестивалот се одржа на 4 и 5 септември на Плоштад Македонија во Скопје

Оваа година беше избрана...

31 Август 2020 - 13:24

Фото: Роберт Атанасовски

27 Август 2020 - 18:24

Србија минатата недела почна да поставува жичена ограда на границата со Македонија, за која прешевските власти...

22 Август 2020 - 10:22

Синоќа се одржа претпоследената вечер на третото издание на Mеѓународниот фестивал на светлосната уметност,...

04 Август 2020 - 23:35

Фото: Роберт Атанасовски

04 Август 2020 - 12:26

Конститутивната собраниска седница се одржува со зајакнати мерки за заштита од коронавирусот. На новите...

31 Јули 2020 - 12:54

Фото: Роберт Атанасовски

22 Јули 2020 - 13:52

Кометата Неовајс првпат беше забележана на 27 март. Деновиве таа е видлива за луѓето на Земјата, а најблиску до...

06 Јули 2020 - 18:23

 

Фото: Роберт Атанасовски

 

05 Јули 2020 - 20:28

Кампањата за предвремените парламентарни избори е во полн ек. Останаа уште седум дена. Тука сме сигурни. Ама не...

27 Јуни 2020 - 23:04

Двоцифрени бројки на новозаразени, нема ден без мртви, болниците преполни, лекарите уморни, сите нормални држави...