Попладне за уживање на „Олд Трафорд“ со легендите на Јунајтед и Реал

Ветераните на Манчестер јунајтед и на Реал Мадрид им приредија вистинско уживање попладнево на присутните на стадионот „Олд Трафорд“ прикажувајќи дека се уште не заборавиле да играат фудбал и покрај поодминатите години во хуманитарна пресметка, која заврши со резултат 2-1 за „кралскиот клуб“. Денис Ирвин, Двајт Јорк, Јап Стам, Енди Кол, Руд ван Нистелрој, Едвин Ван де Сар од една и Зинедин Зидан, Луис Фиго, Меманаман, Мориентес и Елгуера од другата страна одиграа одличен натпревар на одушевување на сите присутни, меѓу кои беше и доскорешниот менаџер на „црвените ѓаволи“, сер Алекс Фергусон, кој неодамна се повлече од менаџерската функција.

 
Недела, Јуни 2, 2013 - 18:12

Спорт фото

17 Јуни 2015 - 17:18

Спонзор на Ракометниот камп Кирил Лазаров 7 стана компанијата Евроинс осигурување која обезбедува осигурување за...

26 Јули 2013 - 00:29

И покрај забраната за гостување, сплитска „Торцида“ уште еднаш потврди дека е една од најверните групи на светот...

23 Јули 2013 - 23:29

Македонската фудбалска гордост Вардар имаше голема желба барем во реваншот да остане непоразен, но неуспеа во...

22 Јули 2013 - 18:59

Македонските кошаркарски репрезентативци предводени од помошник-селекторот Марјан Србиновски брзо ќе го...

12 Јули 2013 - 12:03

Американското списание ЕСПН разголе дваесетина спортисти за своето најново издание под мотото „телата кои сите...

03 Јуни 2013 - 00:25

По тригодишна доминација на Металург, македонскиот ракомет доби нов владетел - Вардар про. Тешко е со зборови да...

02 Јуни 2013 - 20:26

Вардар ја потврди доминацијата во македонскиот фудбал, втора година по ред е шампион. Титулата ја завери со стил...

31 Мај 2013 - 13:14

Фудбалските репрезентативци на Англија задутре, на легендарната „Маракана“ во Рио де Жанеиро ќе одиграат...