Пендаровски и Дуда на гробот на Гоце Делчев

Претседателите Стево Пендаровски и Анджеј Дуда денеска положија венци на гробот на Гоце Делчев, во црквата Св. Спас во Скопје, во рамките на официјалната посета на претседателот на Република Полска во Република Македонија.

Фото: Роберт Атанасовски

 
Петок, Ноември 19, 2021 - 15:42

Фотогалерија

23 Ноември 2021 - 08:55

Сочувство пристигнува од секаде за огромната...

14 Ноември 2021 - 22:18

По учеството на Европското првенство, македонските фудбалери ѝ приредија нова радост на македонската јавност. Со...

13 Ноември 2021 - 19:37

Пред точно 77 години, на 13 ноември 1944, Скопје ја дочека слободата. Борците од 42. и 50. Народноослободителна...

08 Ноември 2021 - 20:31

За голем дел скопјани, па и други, деновиве се чини сите патишта, и возачки и пешачки, водат кон новиот трговски...

31 Октомври 2021 - 23:07

Според првичните резултати и од партиските штабови, на локалните избори во многу места води опозициската ВМРО-...

29 Октомври 2021 - 13:04

Од денеска вратите на Ист гејт мол се отворени за сите посетители од земјава и блискиот регион. Еве како...

09 Септември 2021 - 15:34

Четиринаесет загинати е црниот биланс на страотниот пожар што ја зафати синоќа модуларната болница во Тетово....

09 Септември 2021 - 11:21

На нешто повеќе од еден месец пред локалните избори во Скопје се копа, прекопува, се ставаат нови инсталации, се...

08 Септември 2021 - 22:48

На свеченоста по повод 30 годишнината денеска пред Собранието дефилираа претставниците на сите етнички заедници...

01 Септември 2021 - 13:11

Новата учебна година за сите ученици од основните и средните училишта денеска почна со физичко присуство и со...

31 Август 2021 - 09:10

Вечерва преку Тбилиси, Грузија, на Меѓународниот аеродром Скопје пристигнаа првите 149 граѓани на Авганистан што...

19 Август 2021 - 17:33

Откако Владата удри по најмилото и им забрани на невакцинираните и непрележаните пристап до кафеана и „мол“, се...