Фантастични фотографии на изгрев и залез на сонцето (ФОТО)

Изгревот и заоѓањето на сонцето секогаш биле  романтични моменти, па не е чудо што бројни фотографи се обидуваат да направат што подобра фотографија во миговите кога сончевите зраци се појавуваат или исчезнуваат.

Нешнел џиографик се потруди да им ги обезбеди на своите читатели најубавите регистрирани изгревања и заоѓања на сонцето.

Збирката на фотографии е наречена Златен час и објавена е на страниците на ова списание. Секоја фотографија е посебна на свој начин, а неверојатните снимки во редакцијата се пристигнати од сите страни на светот.

Уживајте во спектакуларните фотографии.

 
Сабота, Јануари 11, 2014 - 12:42

Странска

16 Ноември 2017 - 15:23

Сликата на Христос стара 500 години се верува дека е насликана од Леонардо да Винчи и е продадена во Њујорк за...

15 Октомври 2017 - 16:45

И покрај тоа што живееја во комунистичка земја, вели...

30 Септември 2017 - 10:19

Петкатната зграда посветена на 88-годишната уметничка привлече огромен интерес пред отворањето, при што...

21 Септември 2017 - 12:21

Постои цел еден свет на луксузни производители на автомобили, кои дизајнираат и суперјахти. Свет што ретко го...

04 Септември 2017 - 15:21

На сите ни се случило да забегаме со пиење, а сега е доволно на шефот да му испратите емотикон „пиво“, „болен“...

26 Јуни 2017 - 19:20

Во која куќа на Хогвортс би сакале да бидете? Постојат четири опции, и секој човек се вклопува во некоја од нив...

12 Јуни 2017 - 15:46

Компанијата Смирноф почна нова кампања во која се потсмева со актуелниот американски претседател Доналд Трамп и...

28 Мај 2017 - 20:54

Фестивалот Скопје колинг (Skopje calling 2017) ќe сe одржува на нова локација - стадионот на АРМ во Градскиот...

14 Мај 2017 - 21:24

Линиите на поделба за брегзитот влијаат и на Евровизија, велат анкетарите.

12 Мај 2017 - 10:40

Кога на луѓето ќе им се даде начин да видат што се случува во нивната глава во реално време, набрзо учат како да...

25 Април 2017 - 16:53

Finish, Sweparture, Withdrawsaw, Szech-out, Quitaly, Maltalavista...

10 Април 2017 - 13:32

Кога ја отворивме кутијата, добивме многу пријатен впечаток за новиот Самсунг Галакси А5 (2017...