Бијело дугме како во старите добри времиња

Има некоја магија помеѓу Бијело дугме и скопската публика, која синоќа, од збор до збор, заедно со Горан, Ален и со Тифа ги испеа нај­го­ле­ми­те хи­то­ви на култ­ни­от балкански бенд, кој сѐ уште ка­ко маг­нет ги прив­ле­ку­ва лу­ѓе­то во ре­ги­о­нот и по­ши­ро­ко на сво­и­те кон­цер­ти.

 
Недела, Април 9, 2017 - 21:09

Фотогалерија

13 Август 2017 - 15:06

Големиот пожар што синоќа избувна во близина на селото Кондово е ставен под контрола и нема опасност за куќите...

13 Август 2017 - 14:58

Метеорскиот дожд Персеиди годинава беше спектакуларен над Козјак и Куклице, а оние што викендов гледаа во небото...

09 Август 2017 - 14:34

Синоќа на арената „Филип Втори“ во Скопје се случуваше вистински спектакл, Реал Мадрид и Манчестер јунајтед се...

04 Август 2017 - 08:12

Еве што остана од шумското богатство во атарот на селото Требовле. „Жално и болно! Бараме виновникот да се...

02 Август 2017 - 10:23

Со денешното положување на свежо цвеќе на гробот на Гоце Делчев во црквата Свети Спас во Скопје заврши...

31 Јули 2017 - 15:25

На армискиот полигон Криволак, инженериските единици на двете армии градат писта за беспилотни летала, која е...

22 Јули 2017 - 01:28

21 јули 2017, плоштад Македонија, запурно петочно попладне, 35 Целзиусови степени. На фонтаната наплив од...

29 Јуни 2017 - 10:26

Од 2014-та години во Кратово се организира една од најубавите културни манифестации, „Златни денови“. Како...

06 Јуни 2017 - 17:05

Македонија се радува. Европските шампиони пристигнаа во Скопје, илјадници луѓе на плоштадот „Македонија" ги...

05 Јуни 2017 - 16:37

Влезете, снимете, видете ги сите детали, сè што е направено со народни пари, ги повика премиерот Зоран Заев...

05 Јуни 2017 - 15:51

Владата на премиерот Зоран Заев денеска ја одржува првата седница, на која ќе се распределуваат ресорите и...

04 Јуни 2017 - 23:07

Вардар ги извади скопјани на улица, илјадници насмевки, распеани граѓани го слават историскиот успех на...