„Малата војна“ на Бит-пазар (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Седум повредени полицајци и 8 приведени насилници е досегашниот епилог од денешните протести на поголема група граѓани кои се незадоволни од пресудите за случајот „Монструм“. Полицијата ги презеде сите неопходни мерки според безбедносната анализа и проценка. Официјални лица на полицијата велат дека меѓу протестантите имаше лица кои беа специјално дојдени да предизвикаат инцидент. Дел од полицајците предизвикаа проблеми во работата на новинарски екипи на редакциите на МИА и „Слободен печат“. Од МВР велат дека ќе бидат испитани и овие случаи.

Објавено

Петок, Февруари 26, 2021 - 18:32

Kога веќе треба да се држи комбинирана настава, колку и да е комплицирана таа „равенка“, во неа не смее да се забораваат децата кои учат онлајн.

повеќе

Под менторство на овој истраен истражувач, научник и педагог, се развивале и се формирале многумина трудбеници и афирматори на македонското културно наследство.

повеќе

Ковидот нема да нѐ победи. Да зборуваме за раст и развој, за подобар и забрзан раст, за паметен и зелен развој.

повеќе