Жител од Студеничани ограбувал цркви во тетовско

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.С.(55) од Студеничани, скопско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“.

Во текот на февруари 2021 година пријавениот со употреба на сила влегол во цркви во тетовските села Теново и Мала Речица и одзел пари и други предмети.

Законот за високо образование јасно и прецизно ја пропишува постапката за избор во наставно-научни и соработнички звања на високообразовните институции во нашата држава-Македонија.

повеќе

На три месеци пред избори, Владата носи закони и уредби со катастрофални последици по граѓаните, што е просто неверојатно.

повеќе

ДУИ, која по конфликтот го вееше албанското црвено - црно знаме, потоа синото, на следните избори ќе го вее зеленото.

повеќе