Жител од село Долна Баница украл женска чанта

Вчера околу 18.10 часот, на улица „Живко Брајковски" во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода Е.М.(42) од сДолна Бањица, гостиварско кој претходно извршил кражба во возило и при тоа одзел женска чанта со повеќе предмети.

Одземените предмети му се вратени на сопственикот, а против пријавениот ќе биде изготвен соодветен поднесок.

Да бидеме реални: регионот на многу начини сè уште е претежно (погрешно) разбран и (погрешно) третиран и меѓународно се нарекува „бурето барут на Европа“.

повеќе

Јане бил свесен дека деновите му се одброени и отворено говорел за тоа. Знаел дека многумина имаат причина да го ликвидираат, дека им пречи во остварувањето на нивните „повисоки цели“.

повеќе

Во македонскиот интернет простор постојано се појавуваат и гаснат портали, со што засекогаш исчезнуваат и објавените содржини.

повеќе