Жител на скопско Шишево погоден од залутан куршум

Во неделата околу 15,20 часот во СВР Скопје, од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ Скопје било пријавено дека кај нив со повреда од залутано зрно бил донесен 37-годишниот С.С.

Инцидентот се случил во селото Шишево, во скопската општина Сарај, за засега не се познати други поединости. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Под менторство на овој истраен истражувач, научник и педагог, се развивале и се формирале многумина трудбеници и афирматори на македонското културно наследство.

повеќе

Ковидот нема да нѐ победи. Да зборуваме за раст и развој, за подобар и забрзан раст, за паметен и зелен развој.

повеќе

Размислуваме како можеме да ја заштедиме и заштитиме водата, но само додека немаме вода!

повеќе