Крвава тепачка среде бел ден на улица

Жител на Страхојадица и двајца од Зелениково се повредиле со нож во тепачка во скопско Драчево

Во тепачка помеѓу три лица што денес се случи во населбата Драчево бил употребен и нож. Според првичните информации во тепачката учесниците завршиле и со посекотини. Двајца жители на Зелениково се тепале со жител на село Страхојадица среде бел ден на улица во скопската населба Драчево. 

Фото: Пиксабеј

Денес во СВР Скопје било пријавено дека околу 14.10 часот на ул. Иван Хаџи Николов, дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу С.Ф.(37) и Н.Ф.(46), и двајцата од Зелениково, од една страна и Д.А.(32) од с. Страхојадица од друга страна , во која бил употребен и остар предмет, информираат од МВР. 

Причина за физичката пресметка се претходно нарушени меѓусебни односи.

Сочинети се записници по чл. 11 од ЗПП ЈРМ.

 

Легенда под Главна слика

Фото: Пиксабеј

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе

Нема простор за двоумење и губење време, затоа Македонија и Бугарија треба да соработуваат што е можно поскоро за да најдат јасен јазик за разбирање, во процес кој би бил следен од ЕУ, Вашингтон и ОН.

повеќе

Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета.

повеќе