Жител на Липково се обидел да украде пари од вработена во обложувалница

Жител на Липково се обидел да украде пари од вработена во спортска обложувалница, по што бил приведен во полиција, соопшти МВР.

„Вчера во 14.55 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Л.А.(55) од Липково. Тој, во спортска обложувалница на улицата ‘Борис Кидрич‘ во Куманово се обидел да одземе пари од вработената“, се наведува во соопштението.
Л.А. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.


Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе