Жител на Црешево нападнат во Ченто

Вчера во 19.30 часот во СВР Скопје, И.К.(39) од с.Црешево, скопско, пријавил дека околу 16.15 часот во угостителски објект во Трговски центар Ченто на ул.„Маџари" бил физички нападнат од едно лице.

Од МВР информираат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Најголемата закана од оружје засновано на ВИ не доаѓа од поединечни земји. Заканата ќе дојде од недржавни актери.

повеќе

Потребно е неодложно формирање на државен фонд кој ќе овозможи во прв момент преживување во оваа ситуација...

повеќе

Во време кога пандемијата на коронавирусот и понатаму е вон контрола, најдобар економски исход на кој би можеле да се надеваме е рецесија која ќе биде подлабока од онаа со финансиската криза во 2008 година. 

повеќе