Жена пронајдена мртва во стан во Скопје

Вчера во 17 часот и 33 минути во Единицата за известување и команда Скопје, 42 годишната А.В од Скопје, пријавила дека на улица „Виа Игнатија" во стан ја пронашла почината нејзината 82 баба. Почината жена во станот живеела сама. 

Според пријавеното, на телото на починатата жена немало видливи траги на насилство.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатата е дадено за обдукција.

Сегашниот изборен модел е причината и генераторот  на сите проблеми на општественото и политичпко уредување на Македонија.

повеќе

Кина му дава на регионот нова надеж додека сонот за ЕУ се распаѓа, вели Политико.

повеќе

Северна Македонија стана кандидат 9 години пред Албанија и нема ништо лошо побрзо и да оди напред.

повеќе