Жена пронајдена мртва во стан во Скопје

Вчера во 17 часот и 33 минути во Единицата за известување и команда Скопје, 42 годишната А.В од Скопје, пријавила дека на улица „Виа Игнатија" во стан ја пронашла почината нејзината 82 баба. Почината жена во станот живеела сама. 

Според пријавеното, на телото на починатата жена немало видливи траги на насилство.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатата е дадено за обдукција.

Една од особеностите на словенската јазична група е дека нема случај два народи да зборуваат еден ист јазик или барем тоа да е официјално признаено.

повеќе

Оваа администрација нема намера Скопје во догледна иднина да стане одржлив зелен град и тоа е јасно одразено во буџетот за 2020 година.

повеќе