Во Куманово

Жена прегазена на паркинг

Патничко моторно возило „фолксваген голф" со кумановски регистарски ознаки, управувано од И.Ј. (51) од село Лојане вчера, на паркинг на булеварот „Октомвриска револуција“ во Куманово, удрило во пешакот Р.М. (75).

Според полицијата, Р. М. здобила тешки телесни повреди по што е пренесена во Општата болница Куманово.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Куманово.

Силите на антиглобализацијата веќе стануваат доволно моќни да и зададат значаен удар на светската економија. 

повеќе

Не се соочуваме со вооружен конфликт, туку со војна на мисли. Чувството на страв, несигурност или територија по самоубиствен напад, никогаш повеќе не можеш да го вратиш.

повеќе