Жена почина откако била прегазена од паркиран камион кој се придвижил

Вчера во Виница, претходно паркирано товарно возило „застава“ без регистарски ознаки се придвижило и удрило во две лица.

„Од повредите на лице место починала 47-годишна жена од Струмица, а едно машко лице било пренесено во болницата во Кочани“, информираат од МВР.

„Новото нормално“ неизбежно со себе ќе носи неизвесност и страв бидејќи заканата од вирусот наѕира во позадина и не може да се искорени.

повеќе

„Шарената револуција“ беше енергија и граѓански порив за промени. Малку застранивме.

повеќе