Жена паднала во шахта на гробишта во Камник

Скопјанка вчера паднала во шахта и тешко се повредила додека се движела по улица на гробиштата Камник.

Случајот во полиција го пријавил нејзиниот сопруг В.С. според чије кажување, додека со сопругата Г.С. (50) се движеле по улица во кругот на гробиштата Камник, таа паднала во отворена шахта.

Од падот жената се здобила со тешки телесни повреди, по што била пренесена во Комплексот клиники „Мајка Тереза" за укажување на лекарска помош.

Наместо да седнат заедничи и оние од власта и оние од опозицијата и да се договорат околу стратегијата за борбата со најголемата опасност, тие мудруваат и кажуваат бајки.

повеќе

За жал во овие тешки времиња некои политичари се занимаваат и со вируски патриотизам: на корона не сме се обратиле мултилингвално.

повеќе

Кога кризата со коронавирусот ќе заврши, светот повеќе нема да биде ист, концептот на неолиберализмот ќе биде редизајниран.

повеќе