Жена од Тетово тешко повредена по удар од автомобил

Во тешка сообраќајка по удар од автомобил, битолчанка заврши во болница. Според полицијата, во незгодата со тешки телесни повреди се здобила К.С. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Тетово.

„На 23.11.2020 во 16.30 часот било пријавено дека во Тетово на бул.„Благоја Тоска" патничко возило „ауди А4", со тетовски регистарски ознаки, управувано од Т.К.(38) од с.Слатино, тетовско, удрило во пешакот К.С.(67) од Тетово" информираат од полицијата.

Засега СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните заеднички алтер-фабрикати не даваат впечаток дека го разбираат новосоздадениот замаец.

повеќе

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе