Жена нападната во Скопје

Вчера во 16.00 часот во СВР Скопје, Д.Б.(45) од Тетово пријавила дека околу 13.00 часот пред паркинг на ул.„Филип Втори Македонски" во Скопје била физички нападната од едно лице.

Oд МВР информираат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

„Сакајќи ја Америка и должејќи ѝ ја првата верност нејзе, ние ќе бидеме безвредни синови и ќерки на Америка ако немаме љубов во нашите срца за почвата што нè хранеше во нашето детство, за јазикот што го зборуваме и што го немаме заборавено...“

повеќе

Овде нема такво нешто. Има некои чинители што се занимаваат со испишување црвени линии. Не им значи ништо фактот што токму под ова гесло е овозможен најдолготрајниот мир на европскиот континент.

повеќе

Србија продолжува да го негира минатото, при што нејзините политички елити ја користат резолуцијата за да ѝ се спротивстават на Црна Гора и истовремено се надеваат дека овој потег ќе им донесе поголема популарност дома.

повеќе