Жена нападната пред банка во Чаир

Вчера во СВР Скопје, С.Д.(59) од Скопје пријавила дека околу 14.20 часот пред банка на подрачје на Чаир, по претходно недоразбирање, едно лице физички ја нападнало.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

 Еврообврзница во услови на најголемата светска економска криза за репрограмирање на долгот и буџетска поддршка.

повеќе

Повикот на Заев за „Влада за национален спас“ само три дена откако неговиот кабинет ја доби собраниската доверба, покажува дека таа тешко би се качила над сегашните 62 пратеници.

повеќе

Богатите држави мораат веднаш да донираат вакцини против ковид-19 на загрозените држави. 

повеќе