Жена нападната по направена сообраќајка

Триесет и седумгодишна жена пријавила напад во полицијата. Според пријавата, таа била физички нападната од едно лице откако претходно се случила сообраќајна несреќа.

Вчера во 18.00 часот во СВР Скопје, О.Г.(37) од Скопје пријавила дека на крстосница на подрачјето на Гази Баба, по претходно случена сообраќајна несреќа, била физички нападната од едно лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Првичната реакција на голем број држави кога се појави новата варијанта на ковид-19 вирусот за забрана на патувањето од Јужна Африка и од соседните држави, иако истиот веќе се има проширено, е очајна мерка. Всушност, државите можеби се и подобро подготвени отколку што мислат за што и да следи.

повеќе

Со неколку геополитички шаховски потези, Кина докажа дека не секогаш оружјето и војните се единствениот начин за глобална доминација.

повеќе

Македонија може да ги задоволи потребите од електрична енергија ако на површина од 160 км2 постави соларни панели, а инвестицијата за тоа е 2,4 милијарди евра.

повеќе