Жена нападната од соседите со дрвен предмет

Жена била нападната од своите соседи во Кавадарци, информираше полицијата.

Вчера во 20:20 часот во ОВР Кавадарци, 58-годишната Д.С. од Ваташа,Кавадарци пријавила дека истиот ден околу 17:15 часот на ул. „Диме Чекоров" во Ваташа, Кавадарци во нејзиниот двор од семејна куќа, по претходна расправија била физички нападната со дрвен предмет од нејзините соседи Б.П. и неговата сопруга Б.П. која и упатувала навреди и закани.

Од нападот пријавителката се здобила со повреди. Се преземаат мерки за расчистување на случајот - соопшти МВР.

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе

Во споредба со 2019 година, просечното време поминато на социјалните медиуми во 2020 година се зголеми за рекордни 100% на сите платформи.

повеќе

Ковид-19 може да нѐ научи битни лекции за животот - дека почитта кон другите човечки суштества не е во честа која им ја даваме со пружање рака и тапкање по грбот, туку во суштинската грижа за нивната добробит и здравје.

повеќе