Во Тетово

Жена нападната од невенчаниот сопруг

Триесет и двегодишна тетовка вчера пријавила дека истиот ден околу 18 часот нејзиниот невенчан сопруг С.С.(40) од Тетово физички ја нападнал.

„С.С. бил лишен од слобода и задржан во Полициската станица Тетово за расчистување на случајот, информира полицијата“, информираат од МВР.

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе