Жена на возраст од 41 година најдена почината во својот дом

Четириесет и едногодишна кавадарчанка била пронајдена почината, синоќа во дом во Кавадарци, потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. Смрт без траги на насилство констатирал лекар од итната медицинска помош.

Извршен бил увид, а по наредба на јавен обвинител, телото на починатата било дадено на обдукција која ќе треба да ги утврди причините за смртта кај жената. 

Европа е решена да се ослободи од меката моќ на Москва (енергенсите), а и на дипломатско поле сака да и стави до знаење дека и за неа ќе има „црвени линии“. 

повеќе

Незабележливите разлики во нашето однесување кои се дел од психолошката манипулација на социјалните мрежи се предизвикани од надзорниот капитализам и ја нарушуваат демократската култура и личната автономија.

повеќе

После десетици години се решава холдингот, неданочните давачки и царинските тарифи значајни за бизнисот.

повеќе