Жена контролор се степала со патник во ЈСП

Во текот на вчерашниот ден во автобус на ЈСП бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу контролор и патник.

Вчера во 08.20 часот било пријавено дека на подрачјето на Кисела Вода, во автобус на ЈСП бр.67, по претходна расправија околу проверка на возен билет, бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу И.С.(38), вработена како контролор во ЈСП и патник Н.З.(48), двајцата од Скопје.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Трендот на заминување на младите од родната земја е загрижувачка појава која се случува во Македонија.

повеќе

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе