Земала скапоцен накит и не го вратила, прилепчанка измамила жена во Берово

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово поднесе кривична пријава против 40-годишната В.Д. од Прилеп, за сторено кривично дело „измама“.

На 12.07.2020 во дворот од семејната куќа на жена во Берово, пријавената В.Д. ја убедила жената да ѝ донесе златен накит, кој ветувала дека ќе ѝ го врати, по што В.Д. го земала накитот во вредност од околу 64.575 денари, заминала и не го вратила. 

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе

Турската влада има нови барања од социјалните медиуми и дигиталните платформи како што се Фејсбук (Facebook), Ватсап (Whatsapp), Инстаграм (Instagram) и Твитер (Twitter). 

повеќе

Баталете ги овие глупости со Бугарија, а Османи нека си фати патот до Брисел да земе обрасци за членство во ЕЕО и нека ги пополнат брзо.

повеќе