Трагедија во струмичко Мокриево

Запалил стрниште, па жив изгорел во огнот

Вчера околу 15:00 часот во атарот на струмичкото село Мокриево починал Ј.М. (70) од истоименото село откако бил пронајден со изгореници на телото. Според СВР Струмица, било утврдено дека тој претходно излегол да го запали стрништето во местото „Ниш Поле", а откако не се вратил дома неговата сопруга го пронашла починат со изгореници.

По наредба на Јавен обвинител телото било предадено на семејството. 

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе