Извршен е увид

Залутано зрно од оружје најдено во двор во Долно Лисиче

Триесет и деветгодишна жителка на Долно Лисиче вчера пријавила дека во нејзиниот двор во селото нашла залутан куршум. На местото каде пријавила излегла полицијата и извршила увид. За среќа зрното не повредило никого, туку завршило во дворот.

На 30 август околу 15 часот В.В. пријавила дека околу 14 часот во куќа во нејзиниот двор најдено е залутано зрно од оружје, велат ов МВР.

Се работи на расчистување на случајот.

И покрај тврдењата на американскиот претседател Доналд Трамп, американската разузнавачка заедница веќе долго време ја смета појавата на пандемии како една од најголемите закани.

повеќе

Кога ќе заврши пандемијата, очекувајте државите да се вратат со поголема власт и поголем легитимитет.

повеќе