Залутан куршум завршил на тераса на скопјанка

Во текот на вчерашниот ден скопјанка пријавила дека на нејзината тераса завршил залутан куршум.

Вчера во 20 часот и 20 минути во СВР Скопје, А.С. од Скопје пријавила дека пронашла зрно од огнено оружје кое паднало на тендата од терасата.

Екипа од СВР Скопје извршила увид на местото и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

(Текстот е одговор на колумната „Сите нации се модерни конструкти" од д-р Љубица Спасковска објавена на МКД.мк, 1 август)

повеќе

На мојот пријател, овчарот Митко му реков: „Дојде време ти, јас, сите граѓани на Македонија да си го вратиме суверенитетот на оваа наша држава".

повеќе

Неопходно е да се допрецизира законот со што би се овозможило одреден дел од финансиски средства да се пренасочат кон делот на општествена одговорност на приредувачите на игри на среќа со цел подобрување на спортската инфраструктура.

повеќе