Залутан куршум заврши во автомобил на скопјанец

Синоќа во 22 часот и 40 минути во СВР Скопје, 28- годишниот А.И од Скопје пријавил залутан куршум.

Според пријавеното во периодот од 21.00 до 22.40 часот на улицата „Јужноморавски бригади“ неговото патничко возило „Ауди“ со скопски регистарски ознаки било оштетено од залутано зрно од огнено оружје.

Се работи на расчистување на случајот.

Македонските граѓани конечно го гледаат крајот на илузијата што им се продава од осамостопјувањето до денес.

повеќе

Министерот за финансии не треба да е кум, баџанак, шура, братучед или самиот тој, бидејќи треба да даде отпор на честите политички, но не и економски барања на членовите на владата.

повеќе

Зрелоста на еден народ е да препознае кога протестите за замена му ги продаваат како протести за промена. 

повеќе