Заканувајќи му се изнудил 6.000 денари од 12-годишник

Кичевската полиција поднесе кривична пријава против Л.А. (26) од село Грешница поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело изнуда.

На 25 август околу 16 часот на кејот покрај река ,,Сушица“ во Кичево, пријавениот со сериозна закана кон животот на 12-годишник од кичевското село Грешница, изнудил пари во износ од 6.000 денари.  

 

 

Ова повеќе не е „бегалска криза" ниту „криза за управување со бегалци". Сега веќе е хуманитарна криза по сите дефиниции.

повеќе

Али Ахмети на средбите со Тачи и Харадинај изразил уверување дека македонските Албанци се подготвени да имаат блиска соработка со Косово во насока на проширување на влијанието на албанскиот фактор.

повеќе

Сега треба лидерите во Скопје, Атина, Брисел, па дури и во Вашингтон да осигурат дека храброста што ја покажаа македонските граѓани нема да биде залудна.

повеќе