Загина велосипедист во сообраќајка кај Охрид

Едно лице го загуби животот во сообраќајна несреќа што денеска се случи на стариот магистрален пет Охрид – Струга.

Според информациите од СВР – Охрид, до несреќата што се случила во близина на автобуската постојка дошло кога во велисипедист удрило патничко моторно возило. Притоа смртно настрадал велосипедистот.