Загина тракторист во Берово

Вчера околу 10.00 часот во полициската станица Берово било пријавено дека на место викано „Курилово"-Берово, Б.Т.(63) од Берово управувајќи трактор на сопствениот имот изгубил контрола, се превртел и паднал под тракторот, по што починал на местото на настанот, информираат од МВР.

Увид на местото  извршил Јавен обвинител и екипа од полициската станица Берово.

По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот било предадено на семејството. 

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе

Она она што го нудат медиумите во времето на ковид-19 покажа колку тие не се подготвени за да известуваат во време на криза, а кризите ги има сè почесто.

повеќе

Доколку нешто радикално не се промени, не можеме да очекуваме дека нашата економија брзо ќе се нормализира и ќе излезе од сегашната криза.

повеќе