Загина тракторист

Четириесет и седумгодишен жител на селото Тодоровци починал откако тракторот што го возел, се превртел.

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека сообраќајката се случила на местото викано Памарска маала, а иницијалите на починатиот се Ќ.Р.

Случајот е пријавен вчера во 14:30 часот во Македонска Каменица.

Извршен е увид од екипа од полициската станица во Македонска Каменица.

ЕУ покажа дека не е во состојба да ги исполни ветувањата дадени пред скоро две децении во Солун и одлучи веќе да не се преправа.

повеќе

Кога политичарите сватија за каква моќна алатка се работи, час поскоро побрзаа да менуваат закони со кои „бомбите" нема да бидат докази.

повеќе

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе