При изведување на градежни работи

Загина работник по пад од зграда во населбата Гази Баба

Работник кој изведувал градежни работи паднал од зградата на која работел во скопската населба Гази Баба. Починал на лице место.

МВР информира дека вчера во 16.39 часот во СВР Скопје од Итна медицинска помош било пријавено дека при изведување градежни работи на зграда во изградба на подрачје на Гази Баба, паднал работникот М.Ц. (55) од Скопје, кој починал на местото на настанот.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје и инспектор од Државен инспекторат за труд, а по наредба на јавен обвинител телото е предадено во Институтот за судска медицина

Одлуките донесени од поранешната власт, како што се докажа, беа лоши.

повеќе

Сѐ поочигледно е дека наместо Заев да направи чистка и да замети, граѓаните ќе го изметат него и СДСМ.

повеќе

Можеби поради еуфоријата што ја донесе туризмот - и желбата на самите жители на Грција да уживаат во одморите - пошироката јавност беше подготвена да ги толерира дневните бројки на новозаразени (во просек помеѓу 2.000 и 3.000 случаи во текот на летото). 

повеќе