Голема несреќа

Загина работник откако паднал од зградата на ФФМ

Работник кој работел на зградата на Фудбалската федерација на Македонија, паднал додека бил на должност и починал на лице место.

Денеска околу 16 часот се случила голема несреќа во која загина 56 годишен работник од Скопје. 
 
Тој загинал откако паднал од зградата на ФФМ во Ново Лисиче на која работел.
 
Лекарите се обиделе да го ранимираат, но само била констатирана смрт.
 
МВР потврди дека лицето В.П од Скопје паднало и починало на лице место додека извршувало градежни работи на зградата.

Кога политичарите сватија за каква моќна алатка се работи, час поскоро побрзаа да менуваат закони со кои „бомбите" нема да бидат докази.

повеќе

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе