Загина мотоциклист на автопатот кај Катланово

Мотициклист загина на автопатот Скопје - Велес кај Катланово кога со својот мотор „хонда“ излетал од патот.

„Вчера во 16.37 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопатот Скопје – Велес, мотоцикл 'хонда' со скопски регистарски ознаки, управуван од Н.П.(25) од Скопје, излетал надвор од коловозот. Мотоциклистот починал на местото на несреќата“, информираат од МВР.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе