Загина еден од мотоциклистите од сообраќајката на автопатот Скопје - Велес

Б.Ѓ. (28) еден од мотоциклистите загина, а вториот е во животна опасност по денешната тешка сообраќајна несреќа кај Катланово, на автопатот Скопје - Велес.

Стравичната сообраќајка се случила неколку минути пред 13 часот после наплатната станица Петровец кога двајца мотоциклисти удриле во товарно моторно возило.

 

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе