Загина 19-годишно момче што со автомобил излеталo од патот

Во 6.45 часот било пријавено дека на локалниот пат од населбата Илинден кон скопското село Миладиновци, автомобил голф, со скопски регистерски ознаки, управуван од 19-годишниот А.З. од село Миладиновци излетал од коловозот и се превртел.

Од здобиените повреди возачот починал на местото на настанот. Од страна на лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт. Известен е јавен обвинител, а во моментов се врши увид од страна на увидна екипа.

Полицијата работи на целосно расчистување на случајот.

Не е во прашање само Русија VS Западот. Има нов играч на масата.

повеќе

Ако на референдумот на 30 септември македонските гласачи изгласаат да се смени името на нивната држава во Северна Македонија, НАТО треба да ја покани нивната влада во Алијансата.

повеќе

Паметам како вчера да беше: пред самиот распад на Југославија, по локалните пазарчиња на таа земја нагло се расшетаа сомнителни типови што шиткаа лажњаци на статусниот симбол на мојата генерација - славните фармерки „петсто кец”. 

повеќе