Загина 19-годишно момче што со автомобил излеталo од патот

Во 6.45 часот било пријавено дека на локалниот пат од населбата Илинден кон скопското село Миладиновци, автомобил голф, со скопски регистерски ознаки, управуван од 19-годишниот А.З. од село Миладиновци излетал од коловозот и се превртел.

Од здобиените повреди возачот починал на местото на настанот. Од страна на лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт. Известен е јавен обвинител, а во моментов се врши увид од страна на увидна екипа.

Полицијата работи на целосно расчистување на случајот.

Албанците сакаат да се поврзат со Илирите, Бугарите со Траките, а според нашите политичари и гласните негатори само ние немаме такво право, а за тоа има најмногу доказателства во македонскиот јазик, но и во фолклорот, носиите, архитектурата, музиката...

повеќе

Мухамед Али Џина ѝ приговараше на соседната земја зошто се нарекува себеси Индија, а не Хиндустан.

повеќе

Откочувањето на политичките кризи со помош на форматот на лидерските средби не е најдобриот начин, но засега е најуспешниот за излез од повремената политичка кратковидост.

повеќе