За сторена тешка кражба приведен тетовец

Полициски службеници на СВР Тетово, вчера околу 10.30 часот во тетовско Доброште, врз основа на судска наредба, го привеле 32-годишниот Д.И. од ова село. За него била распишана централна и меѓународна потерница за издржување затворска казна за сторено кривично дело „тешка кражба“. 

Од МВР денеска соопштија дека Д.И. бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор Тетово, во Тетово за издржување на казната.

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе