За издржување затворска казна приведен жител на Чегране

Вчера попладне на улица „Цветан Димов“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го привеле 21-годишниот С.Д. од гостиварско Чегране, соопшти МВР.

Тој бил баран со судска наредба за издржување затворска казна од една година за сторено кривично дело „тешка кражба“. По приведувањето тој бил предаден во Казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе