За 300 евра си набавил фалсификувана возачка дозвола

СВР Тетово поднесе кривична пријава против 25-годишниот М.А. од Тетово, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „фалсификување на исправа".

Во март 2019, пријавениот за 300 евра набавил фалсификувана возачка дозвола од лице од Скопје, која ја употребил на граничен премин во Република Србија, каде била откриена и одземена.

Каракачанов: На Бугаринот паметот му доаѓа следниот ден...

повеќе

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе