Во Тетовско

Втор грабеж во објект за игри на среќа за два дена

Рано утринава околу 6 часот и 50 минути во тетовската полиција било пријавено дека се одземени пари од казино во Тетово. Во неделата во Теарце беше ограбена спортска обложувалница.

Пријавено е дека едно лице со закана со остар предмет одзело пари од казино во Тетово. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, инфомираат од тетовската полиција.

Во неделата во 22.30 часот беше пријавено дека две лица, со закана со оружје од спортска обложувалница во тетовско Теарце одзеле пари.

Разбојништво, односно одземање на пари од страна на две лица со оружје пријавил и 39 годишник од скопско Моране вчера околу 20:30 часот на патот од тетовско Боговиње кон Жеровјане.

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе

Турската влада има нови барања од социјалните медиуми и дигиталните платформи како што се Фејсбук (Facebook), Ватсап (Whatsapp), Инстаграм (Instagram) и Твитер (Twitter). 

повеќе

Баталете ги овие глупости со Бугарија, а Османи нека си фати патот до Брисел да земе обрасци за членство во ЕЕО и нека ги пополнат брзо.

повеќе