Вршеле полови дејства и го снимале

Вчера во кумановската полиција, Ј.М. од Куманово пријавил дека околу 19.30 часот, во дом во населба „Карпош“ во градот, сопственост на А.И., која била негова познаничка, две непознати лица врз него вршеле полови дејства, а А.И. снимала со мобилен телефон.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Во повеќето земји во развој, ковид-19 предизвикува економски ураган.

повеќе

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе