Вработен во Управните служби на МВР нападнал странка

Скопјанецот Д.М.(38) бил претепан вчера од вработен во Управните служби додека чекал да подигне лична карта.

Според полицијата, вчера во 17.20 часот Д.М. пријавил во ПС Центар дека околу 16 часот, во Управни служби сместени во зградата на МРТВ, додека чекал за подигнување на лична карта бил физички нападнат од страна на вработен. Полицијата го расчистува случајот.

 

Албанија и Северна Македонија уште ќе чекаат, една година откако блокот рече дека имаат шанси за разговори за членство, вели Политико.

повеќе

Ништо не ме научи повеќе за моите родители, а и за мене, од храната што тие ја обожаваа откако избегаа од Босна.

повеќе

Охрид, најголемиот и најпосетен туристички центар во Македонија, балканскиот Ерусалим и европскиот бисер, се менува со брзина на светлината.

повеќе