Вработен во ЕВН починал од струен удар

Вчера во 12,00 часот било пријавено дека во с.Подржикоњ-Крива Паланка, на место викано Косачи, С.Ѓ.(48) од Крива Паланка, вработен во ЕВН, изведувајќи работи починал од струен удар, констатирано од лекар на Итна медицинска помош.

„Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од полициската станица Крива Паланка. По наредба на Јавен обвинител телото е предадено за обдукција“, информираат од МВР.

 
 
 

„Новото нормално“ неизбежно со себе ќе носи неизвесност и страв бидејќи заканата од вирусот наѕира во позадина и не може да се искорени.

повеќе

„Шарената револуција“ беше енергија и граѓански порив за промени. Малку застранивме.

повеќе