Возило на МВР учествувало во сообраќајка меѓу 4 возила

На магистралниот пат Кичево-Скопје, пред превојот Стража се случила сообраќајна незгода помеѓу возило „рекстон“ на МВР, управувано од полициски службеник, „фолксваген“ со тетовски регистарски ознаки управувано од Ф.Б. (22) од Тетово, „опел корса“ со тетовски регистарски ознаки управувано од А.Б. (22) од Тетово и возило „цитроен“ со гостиварски регистарски ознаки управувано од В.Т. (24) од Гостивар.

По незгодата со возило на итна медицинска помош возачот на „цитроенот“ В.Т. со неговите сопатници Ј.Г. (20), В.Г. (23), Г.Т. (20) и Ц.М. (20) биле пренесени во Ургентниот центар во Гостивар.

Увид на местото на настанот извршила екипа од полициската станица Гостивар.

Десензитивизацијата на Американците кон вртоглаво зголемениот број на жртви во пандемијата ја оправдува познатата опсервација на Јосеф Сталин: „Една смрт е трагедија; еден милион е статистика “. 

повеќе

Практичната имплементација на владината стратегија „едно општество за сите“, која на хартија има добри намери, е засенета од неуспешната борба против корупцијата и организираниот криминал.

повеќе

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе