Возило излета на автопатот Тетово-Гостивар, повредено едно лице

Денеска, на автопатот Тетово-Гостивар околу 19 часот, излетало возило од коловозната лента при што тешко е повреден жител на Жетовјане.

Инцидентот се случил кај клучката за Жеровјане, а при тоа возилото удрило во бетонски столб.

„Патничко моторно возило „фолксфаген голф" со тетовски регистарски ознаки управувано од И.А.(49) од Жеровјане изгубило контрола и излетало од коловоз. Во несреќата, возачот И.А., кој бил сам во возилото, здобил тешки телесни повреди констатирани во тетовската Клиничка болница. На местото на несреќата увид врши екипа од СВР Тетово,“ информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

Пожарникари од Тетово биле повикани за да се извлече повредениот од возилото.

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе